top of page

O ORCHESTRU


Komorní orchestr Vlasty Škampové je amatérský smyčcový orchestr, který vznikl počátkem roku 1994. Nese jméno po české dirigentce a klavíristce Vlastě Škampové (1937-1989), která po několik desetiletí řídila Pražský studentský orchestr.

Orchestr je tvořen převážně amatérskými hudebníky, které spojuje neocenitelná zkušenost z mnohaletého působení v Pražském studentském orchestru.  Členové orchestru mají nejrůznější povolání - jsou mezi nimi lékaři, pedagogové, inženýři, právníci, ekonomové, překladatelé apod. a hudbě se věnují ve svém volném čase.

Orchestr často doprovází profesionální umělce a spolupracuje s  pěveckými sbory, jmenujme např. Čeští madrigalisté, Canti di Praga, Collegium 419, Komorní sbor En Arché, plzeňský sbor Česká píseň či komorní pěvecký sbor z dánského Aarhusu. Orchestr vystoupil v celé řadě sálů a kostelů nejen v Praze, ale po celé republice (Děčín, Mariánské Lázně, Březnice, Louny, Rakovník, Třebíč, Brandýs nad Orlicí, Humpolec, Kutná Hora, Nadějkov  atd.). V řadě pražských sálů si orchestr svými vystoupeními již vytvořil tradici a pravidelně se do nich vrací – jedná se zejména o České muzeum hudby, kostel U Salvátora, sál Martinů Lichtenštejnského paláce a v neposlední řadě sál katolické farnosti na Habrovce.

Salvator2.JPG

?

???

19:30

Modlitebna ČCE

Korunní 60,

Praha 2

bottom of page